Trendy

Trendy

Dron na niebie
2021-07-15
Autonomia musi być czymś więcej niż sloganem: standaryzacyjne oczekiwania w branży dronowej
Danielle Gagne
„…Kiedy zapada decyzja o wysłaniu człowieka w niebezpieczną sytuację zamiast robota, narażamy ludzi na niepotrzebne ryzyko. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest rozwianie wszelkich mitów na temat prawdziwej autonomii powietrznej…”
2
2021-11-08
Amertkańska Izba Reprezentantów uchwala przepisy promujące mobilność powietrzną
Jen Newans
Dwie nowe ustawy, które zostały przyjęte przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w zeszłym tygodniu, dotyczą sektora zaawansowanej mobilności powietrznej (AAM). „AAM zrewolucjonizuje transport lotniczy w nadchodzących latach”… „Musimy działać już teraz, aby zrozumieć potrzeby legislacyjne, regulacyjne i infrastrukturalne AAM, aby wykorzystać potencjał tej transformacyjnej branży”.
3
2021-09-12
OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET)
DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency of USA)
Wgląd w innowacyjny program dronowy DARPy (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności) który zademonstrował cztery lata postępów w zakresie rozwoju zdolności rojów dronowych. W projekcie „OFFSET” skupiono się w szczególności na postępach w zakresie autonomii współpracy roju i możliwości łączenia zespołów ludzkich z rojem. Celem jest opracowanie zestawu „taktyk roju”, które można wykorzystać do realizacji intencji dowódcy roju przy użyciu algorytmów zrozumiałych dla systemów autonomicznych.
4
2021-10-28
Powietrzne taksówki dronowe Volocopter będą latać operacyjnie w Rzymie i Paryżu
aviationtoday
W ramach nowego partnerstwa Rzym stał się jednym z pierwszych miast w Europie, które zobowiązały się do operacyjnego użycia w najbliższej przyszłości elektrycznych taksówek powietrznych – po zobowiązaniu podjętym w zeszłym roku przez Paryż, aby sprowadzić elektryczne taksówki powietrzne na czas przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 roku.