W czwartek 25 sierpnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na najwyższym punkcie budowy Hangaru PCSS. Powstający budynek mieścić będzie laboratoria – przestrzeń i infrastrukturę do realizacji prac badawczych, rozwojowych i przedwdrożeniowych w różnorodnych scenariuszach i wielu obszarach technologii bezzałogowych statków powietrznych (BSP), zrobotyzowanych systemów autonomicznych, kontroli lotów i bezpiecznej eksploatacji statków powietrznych.
W trakcie uroczystości zaprezentowane zostały powietrzne i naziemne platformy robotyczne, eksploatowane między innymi przez zespół Aerospace Lab.
Uroczystość zaszczycili obecnością przedstawiciele władz, instytucji związanych z lotnictwem, ale także partnerzy przedsięwzięcia i całego projektu. Spotkanie uświetnił dronowy pokaz dynamiczny zespołów PCSS oraz akrobacje powietrzne w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”.
Projekt, w ramach którego powstaje hangar wraz z zapleczem laboratoryjnym wyposażonym w park maszynowy do prototypowania rozwiązań mechanicznych, specjalistyczne maszyny umożliwiające obróbkę materiałów z włókna węglowego, podzespoły do budowy eksperymentalnych platform latających oraz aparatura pomiarowa, jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, ze środków Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Liderem projektu jest Politechnika Poznańska, a partnerami: Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej oraz firma LARS.