Wydarzenia

Wydarzenia

Zapraszamy na DRONE POWER HAKATON PLUS!

Zapraszamy na organizowany wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi na nowy konkurs technologiczny Drone Power Hakaton Plus, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2022 w ramach ITM Industry Europe, największych w tej części Europy targów przemysłu 4.0. Hasłem przewodnim pierwszej inauguracyjnej edycji wydarzenia są “Talenty i technologie dla bezpiecznej infrastruktury”. 

Na uczestników czekają aż trzy wyzwania. Dwa z nich zostały przygotowane przez głównego partnera wydarzenia – Grupę ENEA. Pierwsze z nich jest klasycznym wyzwaniem i dotyczy automatyzacji predykcji awarii w sieci energetycznej, natomiast drugie jest wyzwaniem robotycznym, które polega na automatyzacji procesu paszportyzacji napowietrznej linii energetycznej. Trzecia kategoria jest wyzwaniem koncepcyjnym przygotowanym przez kolejnego partnera Urząd Miasta Poznania. Polega ona na automatyzacji oceny prawdopodobieństwa występowania wiatrołomów zagrażających infrastrukturze miejskiej.

Organizatorzy rozszerzają klasyczną formułę 24 godzinnego hakatonu o dodatkowy element – fazę weryfikacji, podczas której przedstawione pomysły mają szansę być zaprezentowane w praktyce w Laboratorium B+R PCSS Aerospace Lab na lotnisku w Kąkolewie w dniach 23 – 24 czerwca 2022 r.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne o łącznej wartości 18.000zł, staże i wdrożeniowe programy pilotażowe.

Po więcej szczegółów i dokładne opisy konkurencji zapraszamy na stronę Hakatonu: https://dronepower.pl/hakaton/ 

Serdecznie zapraszamy!